Hızlı Menu

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

ISO 28001 Nedir Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Nereden Alınır Kim Verir

ISO 28001 TEDARİK ZİNCİRİ GÜVENLİK YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 28001 Standardı Kim Tarafından Hazırlandı?

iso 28001 Standardı; ISO (Uluslararası Standardizasyon Örgütü) tarafından oluşturulan çalışma komitelerinden olan  Teknik Komite ISO/TC 8 tarafından hazırlanmıştır.

ISO 28001 Standardı Nedir?

iso 28001 Standardı ISO tarafından PAS standardı esas alınarak oluşturulan ilk standarttır. İso  28001 standardı bu standardın yerini almıştır.

ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

iso 28001 Standardı Uluslararası tedarik zincirlerine karşı güvenlik olayları, uluslararası ticarete karşı ekonomik tehditler oluşturmaktadır. Bu nedenle ticaret ülkelerinin büyümesi. Personel, ürünler, altyapı ve donanım - taşıma araçları dahil  ortaya çıkabilecek güvenlik zafiyetleri güvenlik olaylarına ve potansiyel olarak yıkıcı etkilerine karşı korunmaları gerekmektedir, böyle bir koruma ekonomiye ve topluma bir bütün olarak fayda sağlar.

Uluslararası tedarik zincirleri oldukça dinamiktir ve birçok işletme ve iş ortağından oluşan, birbirine bağlı bir çok paydaşı ilgilendiren bir konudur. Tedarik zincirinin halkalarından olan herhangi bir noktada oluşabilecek riskler bir bütün olarak zincirin diğer paydaşlarını da etkilemektedir. Bu nedenle üründen başlayarak tedarik zincirinin diğer bileşenleri olan, satış, satınalma, üretim (taşeron üretimi dahil), sevkiyat, taşımacılık, gümrük, mal teslimi gibi ürünün müşteriye varıncaya kadar ki tüm risklerin değerlendirilmesi ve buna uygun olarak bir yönetim sistemi kurulması gerekmektedir.

"iso28001

ISO 28001 Standardı Neyi Amaçlar?

ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi, tedarik zincirinin tüm öğelerinde olası güvenlik zafiyetlerini tespit etmek ve sürekliliği sağlanmış bir ürün tedarik sistemi kurmayı, olası aksaklıklarda erken ve daha önceden üzerinde çalışılmış bir kontrol sistemini amaçlamaktadır.

ISO 28001 Belgesini Kimler Hangi Firmalar Alabilir? ISO 28001 Standardını Kimler Kullanabilir?

ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemini müşterilerine zamanında, eksiksiz, tam ve güvenli bir ürün tedariğinde bulunduğunu göstermek isteyen, tedarik zincirinin tüm aşamalarında görev yapan üretim yapan firmalar, taşımacılık-sevkiyat, gümrük faaliyetlerinde hizmet gösteren tüm irili ufaklı kuruluşlar firmalar tarafından kullanılabilir ve iso 28001 Belgesini alabilirler.

ISO 28001 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 28001 Belgesi alabilmek için ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Standardına uygun olarak bir yönetim sistemi kurulmuş olması ve buna göre süreçlerin yapılandırılması gerekmektedir.

ISO 28001 Belgesini Nereden Alınır Kim Verir?

ISO 28001 Belgesini tarafsız ve bağımsız olarak faaliyet gösteren belgelendirme kuruluşları, denetim yaparak, şartların yerine getirildiğini biz dizi kontrol ve test faaliyetleri sonrasında standart şartların uyulduğu garanti edilerek verebilir.

ISO 28001 Tedarik Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlık Eğitim Kurulum Aşamaları Nedir Nelerdir?

ICTSERT Danışmanlık Eğitim firması olarak iso 28000 Tedarik Güvenliği Yönetim Sisteminin kurulumu için aşağıdaki danışmanlık Eğitim ve Kurulum aşamalarını firmanızda gerçekleştirmektedir. Eğitim Danışmanlık ve Kurulum aşamaları sonrası  iso 28000 Tedarik Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesini Uluslararası Belgelendirme firmalarından alımını sağlamaktadır. 

ISO 28001 Tedarik Güvenliği Yönetim Sistemi Kurulum Aşamaları

ISO 28001 Standardının İçeriği ve Maddeleri Nelerdir?