Hızlı Menu

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

AS 9100 Belgelendirme Denetimleri Nasıl Gerçekleşir Denetçiler Ne Yapar Nelere Bakılır?

as-9100-belgelendirme-denetimleri-nasil-gerceklesir-denetciler-ne-yapar-nelere-bakilir AS 9100 ,Belgelendirme, Denetimleri, Nasıl, Gerçekleşir, Denetçiler, Ne Yapar, Nelere Bakılır,

Belgelendirme kuruluşu ile anlaşma yapıp sözleşme imzalandıktan sonra 1. Aşama denetim için karşılıklı gün belirlenir.

AŞAMA -1 AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi Denetimi

Birinci aşamada AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi denetim / belgelendirme kuruluşu, hazırlanan dokümantasyonun gizlilik içeren dokümanları hariç,

• AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi Risk yaklaşım metodu dokümantasyonu (risk değerlendirme ve derecelendirme kısımları, hafifletme planları, vb. bölümleri hariç)

• AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi Kalite Yönetim Sistemi Politikası

• AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi Prosedür ve prosesler

• AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sisteminde kapsam dışı bırakılan kriterlerin neden bırakıldığına ilişkin kararları

AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi Standardına göre eksiklikler tespit edilmişse veya öneriler varsa bunların yapılandırmasını talep edebilir.

AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi Aşama -1 denetimi sonuçlandıktan sonra sistemin uygulanmasına geçilerek Aşama 2 denetimi için gün belirlenir.

AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi AŞAMA -2 DENETİMİ

AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi Aşama-1 denetiminden itibaren en az 15 gün en fazla 3 ay içinde AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi Aşama-2 denetimi gerçekleştirilir. Bu denetimde kurulan sistemin uygulamaları gözden geçirilir ve uygulamaya yönelik olarak şartlar ve şartların yerine getirildiğine dair objektif deliller toplanarak denetim sonuçlandırılır.

AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi Denetim sonrası denetçiler raporlarını oluşturarak sistemin yeterlilikleri, eksiklikleri ve önerilerini içeren bir raporla AS 9100 belgesi verilmesi taleplerini belgelendirme kuruma iletirler.

AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirme Sertifika düzenleme

AS 9100Belgelendirme kurumu şirketi uygun görmesi halinde kurumun AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetim Sistemi Belgesini veya sertifikasını düzenler.