Hızlı Menu

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

AS 9100 Belgesini Kimler Hangi Sektörler Firmalar alabilir? alınması zorunlu mudur?

AS 9100 standardı; havacılık, uzay ve savunma ürünleri tasarımlayan, geliştiren ve/veya üreten kuruluşların; ve kendi ürünleri için bakım, yedek parça veya malzeme dahil, teslimat sonrası desteği sağlayan kuruluşların alabileceği bir belgedir.

AS 9110 standardı; Asıl işi ticari havacılık ve askeri ürünler için bakım, tamir ve toplam hizmetler sağlama olan kuruluşlar ve özerk olarak çalışan bakım, tamir ve toplam işlemler yapan donanım imalatçıları veya imalat/ürün işlemleri tamamen farklı kuruluşların alabileceği bir belgedir.


as-9100-belgesini-kimler-hangi-sektorler-firmalar-alabilir-zorunlu-mudur AS 9100 Belgesini, Kimler, Hangi, Sektörler, Firmalar, alabilir,  alınması, zorunlu mudur,

AS 9120 standardı; Parçalar, malzemeler ve birleşik düzenler tedarik eden ve bu ürünleri havacılık, uzay ve savunma sanayilerindeki bir müşteriye yeniden satan kuruluşlar (ürünleri tedarik eden ve bunları yeniden satmak için küçük birimlere ayıran kuruluşlar dahil)ın alabileceği bir belgedir.

Firmaların öncelikle yapmaları gereken şeyler arasında; firmanın göstermiş olduğu faaliyet alanının belirlenmesi ve o faaliyet alanına özgü belgelendirme talebinde bulunmasıdır.